Teknik Destek Hizmetleri

Pinet olarak deneyimli uzman kadromuzla daima yanınızdayız! Yaşamış olduğunuz teknik sorunları profesyonel bir şekilde çözümlendirmek ve size raporlamak için çalışıyoruz. Bu süreçte sizlere aşağıdaki hizmetleri sağlıyoruz:

Acil Teknik Müdahale

Pinet’in acil müdahale hizmetleri; oluşan bir güvenlik açığı, güvenlik ihlali, ya da saldırı gibi olaylar sonrasında, Pinet’in bu olayları adresleme ve yönetmede kullandığı eklektik yaklaşımlar ve metodojilerdir.

Genel bir acil müdahale planı; olayın sebepleri ve olay sonrasında iyileştirmeyi sağlamak ve olayın tekrarlamasını engellemek üzere yapılan adım adım işlemler bütününü içermektedir. Bu işlemler bütünü kuruluş personelinin güncel güvenlik önlemleriyle ilgili eğitilmesinden, sorunun ne kadar yayıldığının ve kaynağının tesbiti, zararlı yazılımın tamamının temizlenmesi, enfekte olmamış dosya ve yazılımlardan yedeklerin alınması ve sorunun gelecekte benzerlerinin tekrar yaşanmaması adına analiz edilmesi gibi süreçlerden oluşmaktadır.

Periyodik Bakım

Sistem, ağ ve güvenlik bileşenleri düzenli olarak izlenmesi ve bakımlarının yapılması gereken bileşenlerdir. Bu sebeple sistemler üzerinde uzman mühendisler tarafından bileşenlerin genel sağlık kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Yapılan sağlık kontrolleri ve en iyi uygulama pratiklerine uygunluk çalışmaları detaylandırılarak raporlanmaktadır.

Çıkan sonuçlara göre yapılacak iyileştirmeler tespit edilerek uygulama aşamasına geçilmektedir. Bu yöntem ile tüm sistemlerin sorunsuz ve kararlı halde çalıştıklarına emin olunması hedeflenmektedir.

Teknoloji ve Ürün Eğitimleri

Pinet’in uzman mühendisleri tarafından güvenlik teknolojileri ürünleri ile ilgili olarak farklı seviyelerde eğitimler verilmektedir.

Eğitimlerde, üreticilerin eğitim müfredatları baz alınmakla birlikte müşteri ihtiyaçları doğrultusunda eğitim içerikleri özelleştirilebilmektedir.

Eğitimler Pinet’in özel eğitim sınıflarında, uygun teknolojik altyapı ve ortam kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Teknoloji Olgunluk Analizleri

Teknoloji Olgunluk Analizleri bir olgunluk modeli ile; tedarik edilen güvenlik sistemlerinin insan-süreç-teknoloji bakış açısıyla değerlendirilerek en etkin şekilde kullanılmalarını hedeflemektedir.

Olgunluk analizleri insan-süreç-teknoloji faktörlerinde mevcut durumu ortaya koyarak, ihtiyaç duyulan ve iyileştirilmesi gereken alanları tespit etmektedir.

Tespit edilen ihtiyaçlar ve iyileştirilmesi gereken alanlarda gerçekleştirilecek çalışmalar ile tedarik edilen güvenlik bileşenlerinden en yüksek fayda alınması amaçlanmaktadır.